23 Temmuz 2013 Salı

En güzel 21'im :)

Eveeeeeeet, günlerdir aylardır hatta yıllardır beklenen o meşhur güne geldik! Yıllardır diyorum çünkü 21 benim için özeldi, önemliydi ve ben 21 yaşımın benim en güzel yaşım olacağına inandırmıştım kendimi. :) Ve öyle de olacağa benziyor. O kadar güzel bir gün geçirdim, o kadar güzel sürprizler yapıldı ki, nerden başlasam anlatmaya.:)

Aslında doğum günü kutlamalarım yalnızca bugün başlamadı. Benim güzel ve özel arkadaşlarım doğum günümde yanımda olamayacaklar diye bana önceden sürpriz yapıp, doğum günü düzenlediler. :) O gün benim hayatımdaki en özel anlardan biriydi. Zor zamanlar geçiriyodum ve güzel şeylerin olabilmesine dair umutlarım tükenme noktasına gelmişti. Ta ki arkadaşlarımın "İyi ki doğdun Eliiiiif!" melodisini duyana dek. O an yaşadıklarımı anlatamam.. O gün bana verilebilecek en güzel hediyeyi verdiler. Onların sevgisi ve dostluğu benim hayatta sahip olabileceğim en güzel şeydi. Bana nolursa olsun umudumu kaybetmemem gerektiğini gösterdiler. Onlar iyi ki varlar, iyi ki benim yanımdalar.. :)

Gelelim gerçek doğum gününe. :) Saatlerimiz 00.00'ı gösterdiğinde bahçemizde en sevdiklerimin o özel sürprizi beni bekliyordu. Derya ablam her tarafı mumlarla süsleyerek olayı organize etmiş, çok romantik dakikalar yaşattılar bana. Ve tabi ki olmazsa olmazım papatyalar vardı. :) Aslında Ülkü ablam ve Reşat abinin o saatte gelebilmesi en büyük sürpriz oldu.:) Ülkü ablam kendini belli ediş yöntemi ile hafızalara kazındı, her zamanki gibi noktayı koydu. :)

Ve Zülal! :) Yaptığı sürprizle beni o kadar mutlu etti ki anlatamam..:) Kuzenleriyle beraber benim için video hazırlamışlardı, beni daha önce hiç tanımayan o güzel insanlar o kadar samimi ve sıcakkanlılardı ki. Güzel güzel dileklerde bulunmuşlardı benim için. O an anladım ki, tanısan da tanımasan da bi insanı mutlu etmek o kadar kolay ki.. Ve ben Zülal gibi güzel dosta sahip olduğum için çok şanslıyım. :)

Gelelim asıl doğum günü partimize.. :) Öğle vakti Ülkü ablam ve Derya ablamın fermanlarıyla Zümrüt ablamların evine sürgün yedim. İftar vaktine kadar gelmeyeceksin, evden ihtiyacın olan her şeyi al dediler ve kovaladılar beni. Hatta Ülkü ablam da yanımda gelip, dışarı çıkmayayım diye kapıyı üzerime kilitledi! Bi ara annem ziyaretime geldi, ne sorduysam bi türlü cevap vermedi. Çok iyi organize olmuşlardı.:)

İftar vakti Ülkü ablam geldi ve gözlerim kapalı bir şekilde eve doğru yol aldık. Evin önüne geldiğimizde mumlar ve English Home kokan kuş kafesinde benim fotoğraflarım ve 21* yazısı karşıladı beni.:) İçeriye girdiğimde herkes oradaydı, uzun zamandır görmediğim arkadaşlarım ve çok sevdiğim insanlar. Hangi birine sarılacağımı şaşırdım, o kadar mutlu oldum ki.. :) Aylar öncesinden ya bu sene 21. doğum günüm 21 kişi olsa 21'e yakışır güzellikler olsa diyodum, gerçekten de hayallerimin ötesinde bi doğum günü oldu. Herkesin üzerinde numaralar vardı, ben 21 numaraydım:) Çelik ailesini ve Gülşen ablanın bebişini de unutmamışlardı:) Çardağın her tarafında benim ailemle ve sevdiklerimle olan resimlerim, çok sevdiğim balonlar ve renk renk ponpon çiçekler vardı. :) Pasta seramonisine geldiğimizde pastamız o güne yakışır bi şekilde tam 21.21'de geldi. :) Pasta Tweety'den yapılmıştı ve üzerinde tweety 1992 ve 21 yazıyodu. Yıllar öncesine uzanan bu ince espri beni saatlerce güldürdü. :) Hediye merasimi de tam bir takı töreni havasında geçti, tek eksiğimiz damadımızdı. Ama o boşluğu da yılların vazgeçilmez aşkı olan "Gübrettin" doldurdu. :) Böylelikle 21. yaş günümde yanımda gerçekten en sevdiklerim vardı. Yıllardır ilk defa neredeyse tüm arkadaşlarım yanımdaydı. Bir kaç eksiğimiz vardı, ama onlar da fotoğraftaki anılarımızla beraber benimlelerdi. Hatta çok sevdiğim dolunay bile o gece beni yalnız bırakmamıştı, çok şanslıydım. :) Her şey o kadar güzeldi ki, ne istesem oradaydı ve her şey hayal ettiğim gibiydi hatta ötesindeydi.. :)

 Bu sene hem hayat hem okul yeterince üzerime gelip, bana bazı şeyleri sorgulattılar. Ama sonucunda şunu gördüm anladım ki; Sezen'in de dediği gibi "Yaşamak dediğin üç beş kısa mutlu andan ibaret.. :)" Ve benim büyük beklentilerim yok hayattan, küçük şeylerle de mutlu olabilirim. Birinin varlığı, gülümsemesi, bi kaç tatlı söz.. Bir insanın yanında olması için illa fiziken yanında olmasına falan da gerek yok, mesafelerin de engel olamadığı şeyler var. Uzak ya da yakın sevdiğin insanlar hisleriyle yanında ve mutluysa gerisinin hiçbir önemi yok. Tıpkı uzun zaman bir araya gelemeyip, bir araya geldiğinde aynı samimiyeti koruyabildiğin dostların ve sevdiklerinin varlığıyla yetindiğin gibi.:)

Sonuç olarak a dostlar, 21. yaş günüm dillere destan bir şekilde yaşandı. Başta ailem olmak üzere, emeği geçen ve katkısı bulunan herkese sonsuz teşekkürler. Mesaj atan, arayan soran, gelmek isteyip de gelemeyen, taa uzak yollardan kalkıp gelen yani kısacası herkese çok ama çok teşekkürler. Beni öyle mutlu ettiniz ki, hepinizi çok ama çok seviyorum. :) 21 sizlere de uğur getirsin ve bu güzellikleri hep beraber yaşayalım canlarım. :)EsT 21* :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder